XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXI Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

Z racji I tygodnia nowego miesiąca, zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek przed I piątkiem, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. W I piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w I sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo 5 pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu zakończy swoją wakacyjną służbę duszpasterską Ks. Łukasz Piper, który wraz z innymi tegorocznymi neoprezbiterami pomagał w naszej parafii. Bóg zapłać za tę posługę, a młodym kapłanom życzymy obfitości łask Bożych na nowych placówkach.

Za tydzień w sobotę 2 września w naszej Archidiecezji będziemy obchodzić Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa połączony z Pielgrzymką Kapłanów naszej Archidiecezji do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Prosimy o jedność w modlitwie z wszystkimi kapłanami.

Od piątku 1 września wraca normalny porządek Mszy św. w tygodniu, a więc Msza św. o godz. 6.30.

Od poniedziałku 3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wraca stały porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej.

Od środy 13 września w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych

na 2018 rok.

Wszystkich naszych chorych i seniorów a więc mieszkańców:  Starej Maszyny, Dołów i Osiedli, Centrum i ulic w kierunku Kokoszyc odwiedzimy  w sobotę przed Odpustem Parafialnym / 9 września /. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

Chcemy wspomóc dzieci z uboższych rodzin, z naszej Świetlicy „Gniazdo” i z domu dziecka w Gorzyczkach przez zbiórkę artykułów szkolnych na zbliżający się nowy rok szkolny. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Dziś kolekta przeznaczona jest na zakup opału. Za tydzień na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!