ODPUST PARAFIALNY

Napisane przez:

Dziś Liturgiczny Obchód Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Witamy przybywających do nas gości i pielgrzymów. Tegoroczny Odpust przeżywamy pod hasłem „Po uśmiech i mądrość”. Msze św. sprawowane są o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00 / powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa / o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe, o 14.00 Godzina Maryjna – w Bazylice niezwykły koncert: wystąpi Orkiestra Dęta POWER OF WINDS wraz z solistami, o 15.30 Nieszpory Maryjne z procesją z Obrazem do Bazyliki. Kazania podczas tegorocznego odpustu głosi Ks. Roman Chromy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego naszej Kurii Metropolitalnej.   

W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

We wtorek 12 września przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

Od środy 13 września w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2018 rok.

W czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Św. Warto z racji tego święta pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. Dziękujemy wszystkim, którzy już od lat troszczą się o porządek i ich wystrój. Dziękujemy dobroczyńcom i ofiarodawcom nowych dwu krzyży przy stacji XII.

Rozpoczął się rok szkolny, dlatego przypominamy rodzicom i dzieciom o Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W piątek po Mszy św. porannej odprawimy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania zapraszamy na pierwszą Mszę św. młodzieżową z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w piątek 15 września                                o godzinie 19.00. Okazja do Spowiedzi św. od godziny 18.00.

W sobotę 16 września w naszym Sanktuarium przeżyjemy  Dzień Chorych, na który zapraszamy seniorów i chorych nie tylko z naszej parafii. Spotkanie przygotowało Apostolstwo Chorych i Duszpasterstwo Chorych naszej Archidiecezji. Początek o godzinie 10.00, a w programie Msza św. błogosławieństwo lourdzkie i Droga Krzyżowa.                                       

Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się za tydzień w niedzielę 17 września o godzinie 15.00 w naszym Domu Parafialnym. Przewidziana jest konferencja i Msza św.

Dziś odpustowa kolekta na remont schodów Bazyliki. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.