XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Napisane przez:

Dziś XXIV Niedziela Zwykła.

 Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godzinę 15.15, a na Apel Maryjny na godzinę 20.30. Dzisiaj także Dzień Skupienia dla narzeczonych o godzinie 15.00, początek w naszym Domu Parafialnym. Przewidziana jest konferencja i Msza św.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych odbędą się w poniedziałek 18 września cz. I i 25 września cz. II  o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

Przypominamy rodzicom i dzieciom o Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

Są jeszcze wolne intencje mszalne na ten rok.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na cmentarz. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust i tradycyjną Pielgrzymkę do Pani Uśmiechniętej.Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy: Urzędowi Miasta, wszystkim służbom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem, scholi, orkiestrze, Siostrom Boromeuszkom, szczególnie s. Agacie za wystrój naszej świątyni, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, paniom dbającym o czystość naszej świątyni i obejścia, panom budującym ołtarz i wykonującym prace wokół kościoła. Jak zawsze serdecznie dziękujemy Pani Krystynie Bugdo i Panu Antoniemu Piszczanowi z Zawady za ofiarowanie kwiatów i przystrojenie obejścia. Dziękujemy wszystkim bezimiennym ofiarodawcom, a szczególnie za ofiarowane piękne nowe dzwonki dla ministrantów. Bóg zapłać.

Dziś kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za tydzień kolekta na zapłacenie za energię elektryczną. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.