XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Napisane przez:

Dziś  XXVI  Niedziela Zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Różaniec, a na 20.30 na Apel Maryjny.

Dziś rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc Różańca św. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30/ prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 15.15. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

We wtorek 3 października swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Proboszcz Senior Józef Fronczek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W czwartek 5 października przypada w naszej parafii doroczna całodzienna Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według planu umieszczonego w gablotce i w naszej gazetce.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę nowego miesiąca.  W I czwartek od 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna, w czasie której poświęcimy różańce dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.  Nabożeństwo różańcowe w tym dniu połączymy z modlitwą o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.

W I piątek miesiąca po Mszy św. porannej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. O godzinie 19.00 msza św. młodzieżowa, w czasie której bierzmowańcy złożą deklaracje kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy rodziców bierzmowańców a także animatorów, którzy poprowadzą spotkania w grupach.   

Ks. prof. Jerzy Szymik i Chór Kameralny Lege Artis z Pszowa zapraszają w piątek 6 października 2017 r. o godz. 20.00 do naszej Bazyliki. W programie czytanie wierszy i prapremiera najnowszego tomu Ks. Poety (pt. „Dobre wino”) oraz tomu „25 niezapomnianych wierszy ks. Szymika w wyborze czytelników”). Wszystko to w znakomitej oprawie muzycznej Lege Artis. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian!

W I sobotę miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w ramach pierwszych sobót miesiąca i różaniec wynagradzający. 

Z racji pierwszego tygodni odwiedzimy naszych chorych i seniorów, i tak w najbliższą sobotę: Stara Maszyna, Doły i Osiedle, a za tydzień: Centrum i ulice w kierunku Kokoszyc. Początek od godziny 7.30. Podopiecznych zgłaszamy do czwartku włącznie.                                                                    

W sobotę 7 października będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Różańcowej i tradycyjnie pragniemy udać się na pielgrzymkę członków Żywego Różańca do katowickiej katedry. Serdecznie zapraszamy. Koszt przejazdu 20 zł. Wyjazd o godzinie 8.30. Zapisy na wyjazd przyjmuje pani Weronika Juraszek.

W sobotę 7 października odbędzie się XIV Archidiecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty wraz z ich rodzinami do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich pod hasłem: „CO MÓWI DUCH ŚWIETY DO KOŚCIOŁA”. Początek pielgrzymki o godz. 10.40 przy pomniku Jana Pawła II.

Również w sobotę w ramach inicjatywy „RÓŻANIEC  DO  GRANIC” zapraszamy do udziału w spotkaniu modlitewnym w Sanktuarium w Turzy Śl. Szczegóły w naszej gazetce.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Idźmy naprzód z nadzieją!   W ramach Dnia Papieskiego przed kościołem młodzież zbierze datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Informujemy rodziców dzieci 5-letnich, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło do Wczesnej Komunii Świętej, że dzieci te obowiązuje 2-letni okres przygotowania.

W Pszowie w dniach 2-3 października odbędzie się Akcja mammograficzna w ramach Pszowskich Dni Promocji Zdrowia. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za tydzień na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.