XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Napisane przez:

Dziś  XXXII  Niedziela Zwykła.

Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem  Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. Przed Bazyliką zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi  w Potrzebie przeprowadzą członkowie Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi. Bóg zapłać!

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.   

W piątek 17 listopada o godzinie 14.30 wyjazd grupy na spektakl pt. „Gość oczekiwany”  do Teatru w Cieszynie.

W sobotę 18 listopada o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Służby  Liturgicznej naszej parafii z okazji patronalnego wspomnienia św. Tarsycjusza.

W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji przypada Dzień Muzyki Liturgicznej. Warto z tej racji przypomnieć, że za oprawę muzyczną liturgii odpowiedzialny jest Proboszcz, a w jego imieniu organista parafialny. Z nimi należy ustalać repertuar na śluby, pogrzeby czy jubileusze oraz zgłaszać wszelką chęć wynajmowania zewnętrznych wokalistów i instrumentalistów. Ze względu na przepisy liturgiczne niedozwolone jest odtwarzanie z różnych nośników jakichkolwiek nagrań i podkładów muzycznych. Muzyka podczas liturgii musi być wykonywana na żywo. Należy też pamiętać, że nie wszystkie instrumenty są dopuszczone do użytku podczas liturgii. To samo dotyczy piosenek – wykonywane są tylko te, które zyskały tzw. imprimatur, czyli zostały dopuszczone przez Kościół do użytku liturgicznego. Każdy zewnętrzny organista, wokalista i inny instrumentalista musi się zgłosić bezpośrednio do organisty parafialnego. Ze względu na różne doświadczenia, zastrzegamy sobie prawo do odmowy współpracy ze znanymi nam muzykami, którzy wcześniej dopuścili się lekceważenia przepisów liturgicznych.

 Również za tydzień gościć będziemy ojca z Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas Słowo Boże i zachęci nas do wsparcia dzieła misyjnego przez zakup kalendarza misyjnego.

W naszym kiosku parafialnym i w zakrystii, wzorem lat ubiegłych, można nabyć ” Ewangelię na każdy dzień” na rok 2018. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych dla młodzieży      z naszej parafii. Koszt 10 zł.

 Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.