UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Na zakończenie każdej Mszy św. ponawiamy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu przeżywać będziemy czwartek przed I piątkiemI piątek i I sobotę nowego miesiąca. Spowiedź św. dla dzieci w czwartek od godziny 15.30. W czwartek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o uświęcenie duchowieństwa. Msza św. młodzieżowa w I piątek o godzinie 19.00 do udziału w której zapraszamy bierzmowańców, ale także młodzież szkół ponadgimnazjalnych i młodzież pracującą. Okazja do Spowiedzi św. od godziny 18.00.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy w zakrystii.

W sobotę 2 grudnia, w przeddzień adwentu, w naszej Bazylice odbędzie się Spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich. Początek o godziny 11.00. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Już za tydzień rozpoczynamy w Kościele Powszechnym czas Adwentu, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie każdej mszy św. poświęcimy wieńce adwentowe. I Niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Od I Niedzieli Adwentu czyli od 3 grudnia, w naszej parafii rozpoczynamy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin. Program odwiedzin kolędowych zamieszczony jest w „Pani Uśmiechniętej”, na stronie internetowej parafii i w gablotce. Kolęda w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę o godziny 10.00, w tygodniu o godzinie 15.00.    Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!

Od środy 6 grudnia do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

Przychylając się do sugestii parafian, informujemy, iż od nowego roku nabożeństwa: w I czwartek o powołania, w I piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w I sobotę do Serca Maryi  i w III piątek do Miłosierdzia Bożego, będą odprawiane po Mszy św. o godzinie 8.00, a nie jak dotychczas po pierwszej Mszy św.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Bóg zapłać!