II NIEDZIELA ADWENTU

Napisane przez:

Dziś II Niedziela Adwentu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dzisiaj przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

Przypominamy, że kolęda, duszpasterskie odwiedziny rodzin w niedziele rozpoczyna się o godzinie 14.00, w sobotę o godziny 10.00, w tygodniu o godzinie 15.00. Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont schodów Bazyliki. Bóg zapłać!

Zapraszamy na  Mszę św. roratnią. Zapraszamy dzieci, szczególnie z lampionami. Niechaj się gromadzą pod kierunkiem s. Apollonii i Pań Katechetek. Roraty odprawiamy: 

– dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00 zaś w czwartek o godzinie 16.30.    

– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00

– dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

W poniedziałek 11 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS. Czekamy na nowych członków i wszystkich chcących włączyć się w działalność charytatywnej parafii. W sobotę 16 grudnia o godzinie 16.00 na Kalwarii Pszowskiej odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla członków Zespołów Charytatywnych.

We wtorek 12 grudnia o godzinie 10.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. z okazji 50 lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszowie.

W sobotę 16 grudnia nasz Ksiądz Proboszcz obchodzi swoje kolejne urodziny. Msza Święta w Jego intencji zostanie odprawiona w Niedzielę 17 grudnia o godzinie 10.30. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej Parafian.

W Kancelarii Parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 23 grudnia w godzinach porannych. Podopiecznych zgłaszamy                     w zakrystii.

W zakrystii i kiosku parafialnym są dziś do nabycia: nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Pani Uśmiechniętej” opłatki na stół wigilijny, świece Caritasu jako wigilijna pomoc dzieciom, kartki  świąteczne. Można także nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2018.

Również w zakrystii są do nabycia bilety na doroczny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku”,  który  odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19.00  w Katowicach.  Bilety są w cenie 40, 60 i 80 zł. To ogólnopolska inicjatywa wspólnego muzycznego świętowania czasu Bożego Narodzenia.

Nasza  młodzież oazowa zaprasza na kolejne jasełka charytatywne które odbędą się również 29 grudnia o godzinie 17.00 i 19.15 w Domu Parafialnym. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rehabilitacji osoby zmagającej się z rozległym urazem mózgu. Szczegóły na plakacie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii,  a za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna z przeznaczeniem na remont schodów naszej Bazyliki. Bóg zapłać!

 

 


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.