IV NIEDZIELA ADWENTU/NARODZENIE PAŃSKIE

Dziś  IV Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w Niedzielę o godzinie: 7.00,  9.00, 10.30, 12.00 i 14.00.  Spowiedź św. dzisiaj do godziny 16.00.Tradycyjnie zachowujemy dzisiaj  wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. Na godzinę 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia.

Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO  NARODZENIA. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory Kolędowe. W tym dniu zostanie zebrana kolekta świąteczna.

We wtorek 26 rudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana. Msze św. również w porządku niedzielnym. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nieszpory kolędowe o  godzinie 15.15.

W środę 27 grudnia przeżywamy Święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tradycji, Kościół święci w tym dniu wino. Można je nabyć w zakrystii.

W czwartek 28 grudnia przypada Święto Świętych Młodzianków. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii wraz z błogosławieństwem dzieci.

W okresie poświątecznym /  od czwartku 28 grudnia do soboty 30 grudnia / kolęda rozpoczyna się od godziny 10.00. Jeśli to tylko możliwe, prosimy o przyjazd i odwóz księży i ministrantów.

Za tydzień w niedzielę przypada Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00. O godzinie 16.00 Msza św. na zakończenie roku wraz z nabożeństwem dziękczynno – ekspiacyjnym. Nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.

Jako wasi duszpasterze pragniemy podziękować wszystkim, którzy nadesłali dla nas życzenia świąteczne, naszym parafianom, włodarzom naszego miasta, posłom i senatorom, instytucjom samorządowym i państwowym. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w świąteczne przystrojenie świątyni, dziękujemy ludziom dobrej woli i wszystkim dobroczyńcom.

W okresie poświątecznym Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W Nowym Roku kancelaria rozpocznie urzędowanie od środy 3 stycznia.

W zakrystii i kiosku parafialnym są do nabycia: świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł, „Pani Uśmiechniętej”, opłatki na stół wigilijny, świece Caritasu jako wigilijna pomoc dzieciom, kartki  świąteczne. Można także nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2018.

Również w zakrystii są do nabycia bilety na doroczny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku”,  który  odbędzie się 29 grudnia o godzinie 19.00  w Katowicach.  Bilety są w cenie 40, 60 i 80 zł. To ogólnopolska inicjatywa wspólnego muzycznego świętowania czasu Bożego Narodzenia.

Nasza  młodzież oazowa zaprasza na kolejne jasełka charytatywne, które odbędą się również 29 grudnia o godzinie 17.00 i 19.15 w Domu Parafialnym. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rehabilitacji osoby zmagającej się z rozległym urazem mózgu. Szczegóły na plakacie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby związane z przygotowaniem dekoracji kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!