NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Napisane przez:

Dziś  przypada Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 i 16.00 –  Msza św. na zakończenie roku w intencji wszystkich PARAFIAN. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno – ekspiacyjne. Nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.

Jutro 1 stycznia, NOWY  ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. O godzinie 15.15 odprawimy Noworoczne Nieszpory Kolędowe. Odmawiając dzisiaj publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Od wtorku 2 stycznia dalszy ciąg odwiedzin duszpasterskich, kolędy. W tygodniu kolęda rozpoczyna się od godziny 15.00, w soboty od 10.00 i w niedziele od 14.00.                               

Od środy 3 stycznia Kancelaria Parafialna będzie czynna według stałego porządku. Od poniedziałku 15 stycznia można w kancelarii zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2019 rok.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. Nabożeństwa związane z obchodem tych dni odprawimy po Mszy św. o godzinie 8.00.

W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego,  Trzech Króli. W tym dniu Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. poświęcamy kredę i kadzidło. O godzinie 15.15 Nieszpory kolędowe. Kolekta będzie zebrana na misje.     

6 stycznia to również DIES  EPISCOPI – modlimy się za naszego Arcybiskupa Wiktora w 20 rocznice przyjęcia Sakry Biskupiej i za biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej.

W przyszłą niedzielę 7 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu podziękujemy Bogu za łaskę Sakramentu Chrztu św., który wprowadził nas w szczególną wspólnotę Dzieci Bożych. W tym dniu chcemy zgromadzić się na Mszy św. o godzinie 9.00, w czasie której podziękujemy razem z Ks. Krzysztofem za kolejny rok jego życia. W tym dniu przypadają bowiem jego urodziny.

W zakrystii są jeszcze do nabycia zdjęcia tegorocznej stajenki.

Za tydzień kolekta na opał. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.