VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Napisane przez:

Dziś  VI Niedziela Zwykła.

Rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo polegające na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. Dziś po każdej Mszy św.  nabożeństwo przebłagania i adoracja. Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu umieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej i gazetce.

 Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielny.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Zakończyły się ferie zimowe dlatego wraca stały porządek Mszy św.

Kancelaria Parafialna będzie czynna według stałego porządku, za wyjątkiem środy / nieczynna / gdyż przypada Popielec. Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!

We wtorek 13 lutego o godzinie 19 w GCI, spotkanie wszystkich wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca.

W środę 14 lutego rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Środa Popielcowa, to szczególny dzień, kiedy to przyjmiemy na nasze głowy poświęcony popiół na znak pokuty i nawrócenia.                  Msze św. sprawować będziemy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30,16.30 i 18.00. To dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tym dniu kolekta będzie zebrana jako jałmużna postna.

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W czwartek o godzinie 16.30 Msza św. szkolna, w czasie której poświecimy świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i po południu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawimy o godzinie 15.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu. Nasza parafia przewodniczyć będzie temu nabożeństwu w najbliższą sobotę 17 lutego. W związku z tym, prosimy opiekunów poszczególnych kaplic kalwaryjskich, o zadbanie o porządek w kaplicach i wokół kaplic.

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. Z racji Wielkiego Postu, jako dar serca, parafia nasza nadal chce kontynuować patronat nad rodziną z Syrii. Zachęcamy do włączenia się w akcję „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”. Od I tygodnia Wielkiego Postu do kosza obok ołtarza Miłosierdzia Bożego można składać środki czystości, które przekażemy do Domu Dziecka w Gorzyczkach.

Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.15 Nabożeństwo Gorzkich Żalów i I Kazanie Pasyjne. O godzinie 20.30 Apel Maryjny.  

 W środę 21 lutego zostanie przeprowadzona kolejna już akcja zbiórki elektroodpadów. Jest to akcja we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zapraszamy do udziału w tej akcji. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na placu za probostwem 21 lutego do godziny 11.00.

Dziś comiesięczna kolekta inwestycyjna. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!


Plan Adoracji w poniedziałek i wtorek /12 i 13.02./ jest następujący:

7.00 – członkowie Żywego Różańc

 9.00 – mieszkańcy Dołów

10.00  – mieszkańcy Starej Maszyny

11.00  – mieszkańcy centrum miasta

12.00  – mieszkańcy ulic w kierunku Kokoszyc

13.00  – mieszkańcy osiedli

14.00 – Siostry Boromeuszki, Legion Maryi, III Zakon Franciszkański

15.00 – czciciele Miłosierdzia Bożego

16.00 – mężczyźni

17.00 – młodzież, bierzmowańcy, oaza, Diakonia Modlitwy „Wieczór z Jezusem”. 

 

 


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.