I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Napisane przez:

Dziś  I Niedziela Wielkiego Postu. To także Niedziela Trzeźwości.

Rozpoczęliśmy czas nawrócenia i pokuty. Wykorzystajmy ten czas łaski w trosce o nasze uświęcenie i zbawienie. Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas.
Gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz”.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne. O godzinie 20.30 Apel Maryjny.  

W Wielkim Poście chcemy rozważać Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych:

– w każdy czwartek mszę św. szkolną łączyć będziemy z Drogą Krzyżową prowadzoną przez dzieci.

– w każdy piątek Droga Krzyżowa rano po mszy św. o godzinie 8.00 i po południu o godzinie 17.15

– w każdą sobotę odprawimy o godzinie 15.00 Drogę Krzyżową na Pszowskiej Kalwarii. Poszczególne nabożeństwa prowadzić będą parafie naszego dekanatu.

– w każdą niedzielę o godzinie 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecania za zmarłych, których będziemy wspominać w czasie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, wyrzeczeń i uczynków miłosierdzia. Z racji Wielkiego Postu, jako dar serca, parafia nasza nadal chce kontynuować patronat nad rodziną z Syrii. Zachęcamy do włączenia się w akcję „ŚLĄSKIE – DZIECIOM Z ALEPPO”. Można także do kosza obok ołtarza Miłosierdzia Bożego składać środki czystości, które przekażemy do Domu Dziecka w Gorzyczkach.

W środę 21 lutego zostanie przeprowadzona kolejna już akcja zbiórki elektroodpadów. Jest to akcja we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zapraszamy do udziału w tej akcji. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na placu za probostwem 21 lutego do godziny 11.00.

W piątek 23 lutego w odpowiedzi na apel papieża Franciszka będziemy przeżywać dzień modlitw i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i południowym Sudanie. Po Mszy Św. o godzinie 6.30, odprawimy nabożeństwo eucharystyczne w tej intencji. Niech ta intencja towarzyszy nam również przy odprawianiu Drogi Krzyżowej.

24 lutego w sobotę, nasz wikary ksiądz Tomasz, obchodzi swoje kolejne urodziny. Msza Św. w jego intencji w sobotę 24 lutego o godzinie 18.00. Solenizanta powierzamy pamięci modlitewnej wiernych.

Dziś kolekta na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień kolekta na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę  (25 lutego) na wszystkich Mszach  Świętych skierują do nas swoje słowo siostry Boromeuszki. Ponieważ siostry  muszą  sprostać koniecznej  inwestycji związanej z wymianą  dachu na budynku klasztoru zwrócą się  z prośbą  do parafian o wsparcie modlitewne i materialne. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie można  złożyć  dowolną ofiarę  na ten cel. Za każdy dar serca  siostry już składają podziękowania  i zapewniają  odwdzięczać  się   nadal  modlitwą.

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na film o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie Korony”. Szczegóły na plakacie w gablotce.


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.