NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Dziś  UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na Uroczyste Świąteczne Nieszpory. Z racji tych wspaniałych Świąt wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego i dużo bogatych duchowych przeżyć w spotkaniu ze Zmartwychwstałym.

W Poniedziałek Wielkanocny – II Dzień Świąt – Msze św. w porządku niedzielnym.

W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocną. Zapraszamy na codzienną Eucharystię, aby wspólnie przeżywać radość Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Również w tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc, a więc zapraszamy na nabożeństwa: I czwartkowe po mszy św. o godzinie 8.00 o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa; I piątkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa i I sobotnie do Niepokalanego Serca Maryi również po mszy św. o godzinie 8.00.

W czwartek w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach odbędzie tradycyjny Konwent Wielkanocny Księży Dekanatu Pszów. Msza św. o godzinie 17.00 będzie celebrowana przez wszystkich księży dekanatu, na którą zapraszamy także naszych parafian. Nie ma w tym dniu Mszy św. szkolnej.

Piątek Oktawy Wielkanocnej nie jest dniem pokutnym.

Za tydzień w niedzielę 8 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Na godzinę 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a więc Koronkę, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu. Od tej niedzieli rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

Również w przyszłą niedzielę będzie miało miejsce liczenie wiernych.

Duszpasterze parafii dziękują wszystkim za przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego, za pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu świątyni, budowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu oraz wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom. Dziękujemy instytucjom i osobom prywatnym za przesłane życzenia drogą elektroniczną i tradycyjne kartki.

Ks. Jerzy Szymik we Wtorek Wielkanocny, 3 kwietnia, obchodzi 65 urodziny. Zaprasza serdecznie w tym dniu wszystkich parafian na Mszę św. o g. 18.00 do Bazyliki, a od 16.00 do 24.00 do MOKu na spotkanie pełne muzyki, poezji i radości.

Kolekta dzisiejsza, to świąteczna kolekta parafialna. W poniedziałek Wielkanocny kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Za tydzień kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezji Katowickiej, a przed kościołem zbiórka na cel „Śląskie Dzieciom Aleppo”, którą przeprowadzą Panie z Parafialnej „CARITAS” i Legionu Maryi. Bóg zapłać!