NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś  II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Na godzinę 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a więc Koronkę, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  i Adorację Najświętszego Sakramentu. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

W dzisiejszą niedzielę ma miejsce liczenie wiernych.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego /przeniesiona z 25 marca/. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tyle kościoła wyłożone są deklaracje przystąpienia do Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego. Można zabrać je do domu wypełnić i przynieść w tym dniu do świątyni, aby w sposób uroczysty złożyć je na ręce kapłana w czasie Mszy św. o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.

Przypominamy dzieciom i rodzicom o czwartkowej Mszy św. szkolnej o godzinie 16.30.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W środę 25 kwietnia, Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klasy III gimnazjum z naszej parafii i z parafii Krzyżkowice. Już dziś prosimy o szczególną modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania.

Duszpasterze parafii jeszcze raz dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie i uświetnienie Triduum Paschalnego, za oprawę muzyczną, pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu świątyni, budowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu oraz wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.

Kolekta dzisiejsza, to kolekta charytatywna na Caritas Archidiecezji Katowickiej, a przed kościołem zbiórka na cel „Śląskie Dzieciom Aleppo”, którą przeprowadzą Panie z Parafialnej „CARITAS” i Legionu Maryi. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!