V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Napisane przez:

Dziś  V Niedziela Wielkanocna. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

Od wtorku rozpoczniemy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Codziennie o godzinie 17.30, a w niedziele o 15.15 odprawimy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy całe rodziny. W każdą niedzielę maja o 20.30 Apel Maryjny.    

W czwartek 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W czasie każdej mszy św. odnowimy      Śluby Jasnogórskie. Msze św. w porządku niedzielnym. O godzinie 10.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, Członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ich rodzin oraz wszystkich poległych walczących o wolność ojczyzny, z racji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 97 rocznicy III Powstania Śląskiego i 73 Rocznicy Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Kolekta w tym dniu będzie zebrana na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach. O godzinie 15.15 nabożeństwo majowe.                    

Z racji Świąt Majowych Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna wyjątkowo tylko w poniedziałek 30 kwietnia i w piątek 4 maja od 8.30 do 11.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w ramach nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek po mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na godzinę 18.00 zapraszamy na Mszę św. dzieci obchodzące dziewięć pierwszych piątków miesiąca i młodzież, szczególnie bierzmowańców i ich rodziny, aby podziękować za przyjęty w minioną środę Sakrament Bierzmowania. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godziny 16.30. W I sobotę po mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień w niedzielę 6 maja o godzinie 10.30 uroczysta Msza św.  z okazji I rocznicy Spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św.

W naszej wspólnocie parafialnej kończy dzisiaj swój staż duszpasterski diakon Artur Sroga. Dziękujemy mu za wykonane prace, całą posługę a także za wspólnotę braterską na probostwie. Jednocześnie zapewniamy o modlitwie i informujemy, iż Święcenia Kapłańskie będą miały miejsce w Katedrze w Katowicach w sobotę 12 maja o godz. 10.00. Diakon Artur już jako neoprezbiter będzie przewodniczył Odpustowi Parafialnemu 15 sierpnia, kiedy to udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.

10 maja odbędą się badania dopplerowskie w ośrodku zdrowia „Na Lamżowcu”. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Dzisiejsza kolekta, jak i ta za tydzień w niedzielę, przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.