VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Napisane przez:

Dziś  VI Niedziela Wielkanocna. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Codziennie o godzinie 17.30, a w niedziele o 15.15 odprawiamy nabożeństwa majowe na które serdecznie zapraszamy.

We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św., która przypadnie w niedzielę 20 maja.   

W sobotę 12 maja o godzinie 10.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, będą miały miejsce Święcenia Kapłańskie. Pamiętajmy o diakonach w naszych modlitwach.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, dlatego przygotowaniem do niej niech będą Dni Krzyżowe, kiedy to udajemy się pod krzyże przydrożne, aby tam modlić się o urodzaje. W poniedziałek po Mszy św. o godzinie 8.00 udamy się pod krzyż przy ulicy Ks. P. Skwary / naprzeciw banku /, we wtorek po Mszy św. o godzinie 6.30 udamy się pod krzyż misyjny przy kościele, a w środę o godzinie 17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu, a potem w procesji udamy się do kościoła. 

Również w przyszłą niedzielę 13 maja o godzinie 10.30 uroczysta Msza św.  z racji przyjęcia I Komunii św. przez dzieci przedszkolne. Dzień wcześniej, w sobotę o godzinie 10.00, I Spowiedź św. tych dzieci i rodziców.  Siostra Agata w związku z tą Uroczystością prosi o bukszpan i przycięte tuje na dekorację komunijną dla dzieci. Gałązki można składać do czwartku przy probostwie.

W niedzielę 27 maja, przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 powrót ok. 16.00. Koszt wyjazdu 25 złotych.

Pragniemy poinformować, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 w kierunku Pszowskich Dołów i prowadzić będzie ulicami: Skwary i Karola Miarki. Zakończy się Mszą św. przy IV ołtarzu, ul. Staffa – przystanek autobusowy. Szczegóły w „Pani Uśmiechniętej”.

Dzisiejsza kolekta, przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.