UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.W naszej parafii to dzień I Komunii św. dzieci przedszkolnych. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne i majowe przygotowane przez dzieci komunijne. O godzinie 20.30 Apel Maryjny.

Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30, a w niedziele o 15.15

W przyszłą sobotę przypadają urodziny Ks. Abp Wiktora Skworca. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Wraz z całym Kościołem poprzez nowennę przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha św., którą przeżywać będziemy w przyszłą w niedzielę.

Również w przyszłą niedzielę 20 maja o godzinie 10.30 uroczysta Msza św.  z racji przyjęcia I Komunii św. przez dzieci szkolne z klas III. Dzień wcześniej, w sobotę o godzinie 9.30 I Spowiedź św. tych dzieci i rodziców.

W niedzielę 27 maja, przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 powrót ok. 16.00. Koszt wyjazdu 25 złotych.

Pragniemy poinformować, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 w kierunku Pszowskich Dołów i prowadzić będzie ulicami: Skwary i Karola Miarki. Zakończy się Mszą św. przy IV ołtarzu, ul. Staffa – przystanek autobusowy.

Dzisiejsza kolekta, to comiesięczna kolekta inwestycyjna, a za tydzień przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!