Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Napisane przez:

Dziś  Uroczystość Zesłania Ducha św. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W naszej parafii to dzień I Komunii św. dzieci z klasy III szkoły podstawowej. Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne i majowe przygotowane przez dzieci komunijne. O godzinie 20.30 Apel Maryjny.

Od jutrzejszego Święta Matki Kościoła rozpoczynamy Okres Zwykły roku liturgicznego.

W czwartek 24 maja przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dni kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Adam Kandziora. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 w jego intencji.  

W dalszym ciągu bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30, a w niedziele o 15.15.

W sobotę 26 maja w Obrze nasz parafianin dk Błażej Gawliczek przyjmie  święcenia kapłańskie. Jego prymicje odbędą się w naszej Bazylice w niedzielę 10 czerwca o godzinie 10.30.

W niedzielę 27 maja, przypada tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Nasza parafia organizuje wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godzinie 7.30 powrót ok. 16.00. Koszt wyjazdu 25 złotych.                                                               

Sekcja Turystyki Rowerowej „ Koło” organizuje  tradycyjną rowerową pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Wyjazd nastąpi w niedzielę o godzinie 5.45 sprzed pszowskiej bazyliki.

Pragniemy poinformować, iż tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 w kierunku Pszowskich Dołów i prowadzić będzie ulicami: Skwary i Karola Miarki. Zakończy się Mszą św. przy IV ołtarzu, ul. Staffa – przystanek autobusowy.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.