NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Dziś Uroczystość  Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny. Dziś w Sanktuarium w Piekarach Śl. odbywa się coroczna tradycyjna pielgrzymka mężczyzn. Z nasza parafii wyruszyli pielgrzymi, których polecamy modlitwie.

Wczoraj w sobotę 26 maja w Obrze nasz parafianin dk Błażej Gawliczek przyjął  święcenia kapłańskie. Jego prymicje odbędą się w naszej Bazylice w niedzielę 10 czerwca o godzinie 10.30.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy           z Bazyliki po Mszy św. o godzinie 7.30 w kierunku Pszowskich Dołów i prowadzić będzie ulicami: Skwary i Karola Miarki.  Zakończy się Mszą św. przy IV ołtarzu, ul. Staffa – przystanek autobusowy. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godzinie 7.30, przy IV ołtarzu, o 12.00, 18.00.

Prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów i chętnych w pomoc przy budowie ołtarzy. Chciejmy także przystroić nasze domy i ulice na to coroczne wydarzenie. Do procesji zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w bieli do sypania kwiatów i przedstawicieli środowisk działających na terenie naszego miasta, Panie z Koła Gospodyń, strażaków. Po kwiaty dla dzieci do sypania można się zgłaszać do kwiaciarni „Ismena”. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać!

Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesja wokół Bazyliki.

Z racji Bożego Ciała Kancelaria Parafialna w nadchodzącym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od 8.30 do 11.00 i w środę od 16.00 do 18.00.

W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc, miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji tego w I piątek – po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; od 17.00 okazja do spowiedzi św.; o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponieważ od czwartku rozpoczyna my tzw. „długi weekend”, Mszę św. dla młodzieży odprawimy o godzinie 18.00 na którą serdecznie zapraszamy. Chcemy wraz z młodzieżą podziękować za pomoc Ducha św.  w kończącym się powoli roku szkolnym, za przyjęty Sakrament Bierzmowania i za maturzystów o dobry wybór drogi życiowej. W I sobotę po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Zachęcamy do włączenia się w Nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca, o które tak bardzo prosiła Maryja w Fatimie.

Z racji pierwszego tygodnia odwiedzimy w sobotę w godzinach porannych wszystkich naszych chorych i seniorów. Zapisy jak zawsze w zakrystii.

W przyszłą niedzielę 3 czerwca o godzinie 15.00 w Domu parafialnym rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Parafialnym Festynie Rodzinnym odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, w sobotę 16 czerwca w godzinach od 14.00  do 21.37. Czeka na nas wiele atrakcji, serdecznie zapraszamy. Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na cel charytatywny. Szczegółowy program zostanie podany.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!