IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Napisane przez:

Dziś 9 Niedziela zwykła.

Na godzinę 15.15 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

Dzisiaj o godzinie 15.00 w Domu parafialnym rozpocznie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na godzinę 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół Bazyliki.

W czwartek 7 czerwca z racji I czwartku miesiąca, po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, zaś po Mszy św. wieczornej w salce GCI spotkanie przedstawicieli rodzin opiekujących się kaplicami na Pszowskiej Kalwarii w bardzo ważnej sprawie.

We wtorek 5 czerwca o godzinie 18.45 w GCI, odbędzie się ostatnie spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Medjugorie.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Za tydzień przeżywać będziemy Prymicje Ks. Błażeja Gawliczka OMI. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tej Uroczystości. Rozpoczną się one w domu rodzinnym Prymicjanta o godzinie 9.30, a potem przejdziemy procesyjnie do Bazyliki i o godzinie 10.30  Uroczysta Msza św. Prymicyjna. W tym dniu nie ma Mszy św. o godzinie 12.00. Po południu o godzinie 15.15 Nieszpory z udziałem Neoprezbitera.

Ks. Błażej będzie przewodniczył Odpustowi Parafialnemu ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła w ostatnią niedzielę czerwca, wygłosi Słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

Chcąc także świątecznie przygotować do tego wydarzenia naszą świątynię, s. Agata prosi o bukszpan i przycięte thuje na dekoracje. Gałązki można składać do czwartku przy probostwie.

Duszpasterze dziękują wszystkim za przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała, za budowę ołtarzy, kwiaty, za odnowiony krzyż przy ul. K. Miarki i każdą pomoc.

Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, w sobotę 16 czerwca w godzinach od 14.00. Szczegóły na plakacie i na specjalnie powstałej z tej  racji stronie na facebooku. Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na cel charytatywny.

Zbliża się czas letnich wakacji, dlatego już informujemy, że od poniedziałku 25 czerwca Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godzinie 8.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko  w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00.  Prosimy jeszcze przed wakacjami załatwić ważne sprawy związane z opłatami cmentarnymi.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.