LITURGICZNY ODPUST KU CZCI ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

Napisane przez:

Dziś Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, która pokrywa się z naszym tradycyjnym Odpustem ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Msze św. odprawiamy o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 14.00 i 18.00, czyli nie ma Mszy św. o godz. 12.00. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe. Kazania głosi i sumie przewodniczy tegoroczny neoprezbiter, nasz parafianin o. Błażej Gawliczek OMI. Po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa prymicyjnego.        

Z racji odpustu i procesji po sumie z Najświętszym Sakramentem,  prosimy, aby tak zaparkować samochody, by można było przejść z procesją.

W piątek 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Stolicę Apostolską jako Świętopietrze.

W piątek po Mszy św. wieczornej w salce GCI będą przyjmowane zapisy na 73 Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 1 – 5 sierpnia.                                 Wyjście grupy z Pszowa nastąpi 31 lipca po Mszy św. o godzinie 15.00.               

Rozpoczęły się letnie wakacje. Od poniedziałku 25 czerwca Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godzinie 8.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji, czyli już od najbliższego tygodnia, będzie czynna tylko w czwartek od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.00 do 11.00. 

Jest możliwość zamówienia Mszy św. u naszych księży udających się na urlop. Prosimy o osobisty kontakt z kapłanem.

Intencje mszalne za zmarłych na rok 2019 będą przyjmowane po wakacjach, we wrześniu, po wcześniejszym ogłoszeniu.

Naszych chorych i seniorów odwiedzimy z posługa sakramentalną w czasie wakacji, w sobotę 28 lipca, w godzinach porannych. Zgłoszenia jak zawsze w zakrystii.

Misjonarze Oblaci i Duszpasterstwo Młodzieżowe Archidiecezji Katowickiej zapraszają młodzież w wieku od 16 do 35 lat  na „Festiwal Życia”, który odbędzie się w Kokotku koła Lublińca w dniach 02-08.07.2018. Szczegóły w internecie i na plakacie.

Wszystkim udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Dzisiejsza kolekta, to odpustowa kolekta na potrzeby parafii, a za tydzień na potrzeby Seminarium Duchownego. Bóg zapłać!

 


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.