XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 lipca 2018r.

Dziś 17. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

W dzisiejszą niedzielę, z racji przypadającego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. do południa, pobłogosławimy kierowców i pojazdy. Z racji tego wydarzenia będzie wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy będzie można składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

W środę 1 sierpnia wyrusza spod Bazyliki w Rybniku 73. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście grupy z Pszowa nastąpi we wtorek 31 lipca po Mszy św. o godzinie 15.00. O godzinie 14.30 przed kościołem będzie możliwość załadowania bagaży do samochodu.

W czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek po Mszy św. porannej nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa, w piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi.

Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Mikołowskiej (na prawach diecezjalnych) odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia br. o godzinie 10.30 w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie.

W niedzielę 19 sierpnia przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Udajemy się tam wspólnie autokarem. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł.

Wszystkim odpoczywającym na urlopach życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!