XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 września 2018r.

Dziś XXIV Niedziela Zwykła. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory niedzielne, a o godzinie 20.30 Apel Maryjny.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest także udział we Mszy św. Początek – jak zawsze – w sali Domu Parafialnego przy straży pożarnej.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych odbędą się w poniedziałek, 17 września, cz. I i za tydzień, 24 września, cz. II. Początek o godzinie 19.00 w górnej sali Domu Parafialnym.

Od środy 19 września w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych za zmarłych na 2019 rok.

W środę 19 września po Mszy św. o godzinie 18.00 Wspólnota Matki Miłosiernego zaprasza na koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwę uwielbienia. Po modlitwie spotkanie przy wspólnym stole – agapa.

Wspólnotę Domowego Kościoła zapraszamy na l. spotkanie formacyjne które rozpocznie się Eucharystią w czwartek 27.09. o godz. 18.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek.

Rozpoczął się rok szkolny, dlatego przypominamy rodzicom i dzieciom o Mszy św. szkolnej w każdy czwartek o godzinie 16.30.

Rodziców, którzy zamierzają posłać swoje dziecko do wczesnej Komunii św. w maju 2019 roku proszeni są o kontakt osobisty z s. Apollonia.

W przyszłą sobotę o godziny 10.00 rozpocznie się Dzień Chorych organizowany przez Apostolstwo Chorych. W programie Msza św. i nabożeństwa.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła. W tym dniu chcemy dziękować za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspomnimy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na stary cmentarz przy ulicy Paderewskiego, gdzie poświęcimy postawiony tam obelisk z pamiątkową tablicą, dla uczczenia pochowanych tam kiedyś naszych przodków. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz Parafialny Odpust i tradycyjną Pielgrzymkę do Pani Uśmiechniętej. Duszpasterze pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy: Urzędowi Miasta, wszystkim służbom czuwającym nad naszym bezpieczeństwem, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, zespołowi śpiewaczemu „LEGE ARTIS”, chórom: „Cecilianum” z Krzyżkowic, „Bel-Canto” z Gaszowic i „Jutrzenka” z Nakła Śląskiego, orkiestrze, Siostrom Boromeuszkom, szczególnie s. Agacie za wystrój naszej świątyni, Panu Marcinowi za wykonanie baneru przy ołtarzu polowym, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, paniom dbającym o czystość naszej świątyni i obejścia, panom budującym ołtarz i wykonującym prace wokół kościoła. Dziękujemy Pani Krystynie Bugdol i Panu Antoniemu Piszczanowi z Zawady za ofiarowanie kwiatów i przystrojenie obejścia. Dziękujemy wszystkim bezimiennym ofiarodawcom, a szczególnie za ofiarowany piękny komplet naczyń liturgicznych. Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej na doroczną pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę 6 października. Wyjazd o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii.

Za tydzień kolekta na opał. Bóg zapłać.