ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 23 września 2018r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy KIERMASZ, czyli Rocznicę Poświęcenia Kościoła własnego. Dziękujemy za dar tej świątyni, za jej budowniczych i dobrodziejów. Wspominamy także duszpasterzy tu kiedyś posługujących. O godzinie 15.15 udamy się procesyjnie na stary cmentarz przy ulicy Paderewskiego, gdzie poświęcimy postawiony tam obelisk z pamiątkową tablicą, dla uczczenia pochowanych tam kiedyś naszych przodków. Początek nabożeństwa w kościele. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii i do skarbony przed zakrystią.

Nauki Przedślubne dla narzeczonych cz. II odbędą się w poniedziałek, 24 września. Początek o godzinie 19.00 w górnej sali w Domu Parafialnym.

W środę imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W środę, 26 września, w kaplicy sióstr Boromeuszek o godzinie 19.00 pierwsza katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I Komunii Św. z klas III.

Wspólnotę Domowego Kościoła zapraszamy na l. spotkanie formacyjne które rozpocznie się Eucharystią w czwartek (27.09.) o godz. 18.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który jak co roku zachęci nas do tego, aby wspomóc dzieło misyjne prowadzone przez ten zakon poprzez zakup kalendarza na 2019 rok.

Serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej na doroczną pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę 6 października. Wyjazd o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii.

„Święta Ziemia” – najnowsze wiersze ks. prof. Jerzego Szymika w znakomitej oprawie muzycznej (superniespodzianka!). Czyli: Poezja i muzyka w Bazylice w Pszowie – 5 października 2018 r., piątek, g. 20.00. Wydarzenie jest dedykowane 100-leciu Niepodległości Polski. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Bóg zapłać.