XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 września 2018r.

Napisane przez:

Dziś 26. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. W dzisiejszą niedzielę gościmy ojca z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, który – jak co roku – wygłosi Słowo Boże, zachęcając nas do tego, abyśmy wspomogli dzieło misyjne prowadzone przez ten zakon, przez zakup kalendarza na 2019 rok.

Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc październik, miesiąc Różańca świętego. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane o godzinie 7.30 / prowadzą poszczególne Róże Różańcowe / i o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 15.15. Na nabożeństwa przychodźmy wspólnie, całymi rodzinami, zachęcajmy innych, odmawiajmy różaniec w naszych domach.

W środę 3 października swoje kolejne urodziny obchodzi Ks. Proboszcz Senior Józef Fronczek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W czwartek, 4 października, Kancelaria parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę nowego miesiąca.
– W I czwartek od 15.30 spowiedź dla dzieci szkolnych. O godzinie 16.30 Msza św. szkolna, w czasie której poświęcimy różańce dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu połączymy z modlitwą o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa.
– W I piątek miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży kl. VII, VIII, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. O godzinie 19.00 Msza św. młodzieżowa, w czasie której bierzmowańcy złożą deklaracje kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy rodziców bierzmowańców, a także animatorów, którzy poprowadzą spotkania w grupach.
– W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w ramach pierwszych sobót miesiąca.

W piątek, 5 października, przypada w naszej parafii doroczna całodzienna Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja według planu umieszczonego w gablotce i w naszej gazetce.

„Święta Ziemia”najnowsze wiersze ks. prof. Jerzego Szymika w znakomitej oprawie muzycznej. Czyli: Poezja i muzyka w Bazylice w Pszowie – 5 października 2018 r., piątek, g. 20.00. Wydarzenie jest dedykowane 100-leciu Niepodległości Polski. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej na doroczną pielgrzymkę do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę, 6 października. Wyjazd o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii. Tam w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Żywego Różańca naszej parafii i ich rodzin.

Spotkanie przy stole, dobrej kawie i ciastku dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 27.10 po Mszy porannej o godz. 8.00. Bardzo prosimy wszystkich chętnych, którzy wezmą udział, o zapisanie się na liście w zakrystii do dnia 20 października. Miejsce spotkania będzie ogłoszone w późniejszym terminie.

Naszych seniorów i chorych odwiedzimy w sobotę, 13 października, w godzinach porannych. Zgłoszenia, jak zawsze, w zakrystii.

Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.