XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 października 2018r.

Napisane przez:

Dziś 28. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Jak w każdą niedzielę października, tak i dzisiaj, zapraszamy na Apel Maryjny o godzinie 20.30.

Dziś Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. Przed kościołem młodzież naszej parafii przeprowadza zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież z uboższych rodzin. Ten Dzień Papieski wpisuje się w 40. rocznicę wyboru Kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Trwa miesiąc Różańca św. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiane przed Mszą św. o godzinie 8.00 i o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 15.15.

Ministranci naszej parafii przeprowadzają dziś Akcję Ciastko, czyli kiermasz wypieków przygotowanych przez ich rodziny. Dochód z Akcji będzie przeznaczony na potrzeby ministrantów. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej akcji. (po Mszach św. porannych).

W poniedziałek, 15 października, o godzinie 17.30 na Pszowskich Dołach, przy ulicy K. Miarki odbędzie się poświęcenie Krzyża przydrożnego po jego renowacji. Odmówimy także modlitwę różańcową. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie tamtejszych mieszkańców.

We wtorek, 16 października, przypada Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

W czwartek, 18 października, o godzinie 19.00 na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Przypominamy dzieciom i rodzicom o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w czwartek o godzinie 16.30.

Duszpasterze pragną zaprosić wszystkich parafian do szczególnej modlitwy w intencji naszych rodzin i młodych małżeństw. Od przyszłej niedzieli tzn. od 21 października, w każdą III niedzielę miesiąca, na godzinę 12.00 zapraszamy na Mszę św. rodzinną, w czasie której będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Pani Uśmiechniętej nasze rodziny, zwłaszcza młode małżeństwa z małymi dziećmi. Po mszy św. udzielimy specjalnego indywidualnego błogosławieństwa małym dzieciom i rodzicom.

Spotkanie przy stole, przy dobrej kawie i ciastku, wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 27.10 po Mszy porannej o godz.8.00. Bardzo prosimy wszystkich chętnych, którzy wezmą udział, o zapisanie się na liście w zakrystii do dnia 20.10. Miejsce spotkania będzie podane później.

Za tydzień przeżywać będziemy Tydzień Misyjny. Wesprzyjmy dzieło misyjne darem modlitwy i darem materialnym. Bóg zapłać.


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.