XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 października 2018r.

Napisane przez:

Dzisiejsza 29. Niedziela Zwykła, przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wesprzyjmy dzieło misyjne darem modlitwy i darem materialnym. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, a na godzinę 20.30 na Apel Maryjny.

Dzisiejsza niedziela w naszej parafii, to szczególny dzień modlitwy za nasze rodziny, zwłaszcza młode małżeństwa. Po mszy św. o godzinie 12.00 udzielimy specjalnego indywidualnego błogosławieństwa małym dzieciom i rodzicom. Tak będziemy czynili w każdą trzecią niedzielę miesiąca.

Dzisiaj ogólnopolskie liczenie wiernych.

Trwa miesiąc Różańca św. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odmawiajmy różaniec w naszych rodzinach.

W poniedziałek, 22 października, przypada wspomnienie św. Papieża Jana Pawła II, Patrona rodzin, dlatego o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W środę, 24 października, o godzinie 19.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców tych dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

W czwartek, 25 października, o godzinie 19.00 na probostwie spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii naszej parafii.

Przypominamy dzieciom i rodzicom o cotygodniowej Mszy św. szkolnej w czwartek o godzinie 16.30.

Spotkanie przy stole, przy dobrej kawie i ciastku, wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę (27.10) po mszy św. porannej o godz.8.00 w sali u sióstr Boromeuszek.

Za tydzień nasz Ksiądz wikary Konrad Hołyś, tegoroczny neoprezbiter, przeprowadzi akcję powołaniową i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

Już za tydzień rozpocznie się intensywny czas porządków na cmentarzu w związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Prosimy uporządkować groby najbliższych zachowując regulamin cmentarza i ogólnie przyjęte zasady kultury. Nie zaśmiecajmy cmentarza podrzucając odpady w miejsca niedozwolone. Przypominamy, że należy uzyskać konieczną zgodę administratora czyli parafii, na wszelkie prace prowadzone na cmentarzu. Spotykamy się z samowolą stawiania nagrobków, wymiany płyt nagrobnych, brukowania czy też stawiania ławeczek. W takim wypadku parafia nie odpowiada za spowodowane zniszczenia takiego mienia czy też możliwe powstałe przez nie wypadki i urazy. Administrator ma prawo w takim wypadku żądać rozbiórki samowolnych inwestycji. Prosimy także, aby stawiać się na prośbę Kancelarii Parafialnej w celu wyjaśnienia spraw związanych z pochówkiem czy też samym miejscem grobowym. Przypominamy o opłatach. Opłata roczna od jednego miejsca grobowego za korzystanie z wody i wywóz śmieci wynosi 10 zł czyli 84 grosze za 1 miesiąc. Bóg zapłać za zrozumienie.

Za tydzień kolekta na zapłacenie za energię elektryczną i gaz. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.