XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018r.

Napisane przez:

Dzisiaj 32. Niedziela Zwykła. Obchodzimy dziś 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Święto Narodowe. Śpiewamy radosne „Te Deum” i modlimy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza św. z tej okazji zostanie odprawiona o godzinie 10.30. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

Przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jutro, 12 listopada, przypada dzień wolny od pracy, więc nie będzie czynna w tym dniu Kancelaria Parafialna.

W czwartek, 15 listopada, po Mszy św. wieczornej w Bazylice, jak to było zapowiedziane, odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Biblijno-Liturgicznej. To doskonała okazjo do pogłębienia znajomości Pisma św. i bogactwa liturgii Kościoła. Serdecznie zapraszamy.

Odwiedziny chorych i seniorów odbędą się w sobotę, 17 listopada, w godzinach porannych.

W przyszłą sobotę, 17 listopada, ministranci naszej parafii będą przeżywali święto swojego patrona św. Tarsycjusza. O godzinie 18.00 uroczysta Eucharystia, w czasie której zostaną przyjęci nowi kandydaci do służby ołtarza oraz nowi ministranci. Po Mszy św. spotkanie ministrantów wraz z rodzicami w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w święcie naszej służby liturgicznej.

W przyszłą niedzielę, 18 listopada, na godzinę 12.00 zapraszamy na Mszę św. rodzinną ze specjalnym błogosławieństwem indywidualnym.

W naszym kiosku parafialnym i w zakrystii, wzorem lat ubiegłych, można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2019. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice Msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów oraz członków ich rodzin. Po mszy odbędzie spotkanie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury Przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich osób którzy zapiszą się na listę uczestników. Odpłatność wynosi 10 zł od uczestnika spotkania. Zapisy będą przyjmowane w zakrystii po każdej Mszy św. od niedzieli, 18 listopada, do wyczerpania biletów wstępu.

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€. Formularz zgłoszeniowy i kwestionariusz uczestnika są dostępne na stronie internetowej www.travel.pl

Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.