XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 listopada 2018r.

Napisane przez:

Dzisiaj 33. Niedziela Zwykła. W naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej, a w naszej parafii z racji tego, że jest to III niedziela miesiąca, w sposób szczególny modlimy się za rodziny i małżeństwa. O godzinie 12.00 Msza św. rodzinna z błogosławieństwem indywidualnym dzieci i dorosłych. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 20.30 na Apel maryjny.

Jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Abp Wiktora z minionej niedzieli, Ojciec św. Franciszek wprowadził Światowy Dzień Ubogich, który przypada w dzisiejszą niedzielę. W to wydarzenie wpisuje się inicjatywa naszego Parafialnego Zespołu „CARITAS”. Otóż od 26 listopada członkowie naszego Zespołu charytatywnego, rozpoczynają dyżury, które będą miały miejsce co tydzień w każdy poniedziałek w godz. 8.45-9.45 (po Mszy św. o godz. 8.00) oraz 16.55-17.55 w salce GCI. Celem spotkań jest zebranie informacji o potrzebach i możliwościach udzielenia pomocy, tym osobom i rodzinom naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W dalszym ciągu są mile widziane osoby do tworzącego się Zespołu charytatywnego.

W poniedziałek, 19 listopada, o godzinie 14.30 wyjazd naszych parafian do Teatru Ziemi Cieszyńskiej na spektakl „Gość oczekiwany”. Niestety, jest już brak wolnych miejsc.

W środę, 21 listopada, o godzinie 19.00 w kaplicy ss. Boromeuszek odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Na Uroczystości do Katedry w Katowicach zaprasza nas nasz arcypasterz Ks. Abp Wiktor Skworc.

Od I Niedzieli Adwentu, czyli od 2 grudnia, w naszej parafii rozpoczynamy tradycyjną kolędę, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin. Pierwsza część programu odwiedzin kolędowych umieszczona jest w „Pani Uśmiechniętej”, na stronie internetowej parafii i wywieszona jest w gablotce.

W naszym kiosku parafialnym i w zakrystii, wzorem lat ubiegłych, można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” na rok 2019. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby duszpasterstwa młodzieży naszej parafii.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 4 grudnia o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej Bazylice Msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów górniczych oraz członków ich rodzin. Po Mszy odbędzie spotkanie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury Przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich osób, które zapiszą się na listę uczestników. Odpłatność wynosi 10 zł od uczestnika spotkania. Zapisy są przyjmowane w zakrystii po każdej Mszy św.

Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.