I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018r.

Napisane przez:

█ Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Powszechnym Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy wieńce adwentowe. I Niedziela Adwentu obchodzona jest też jako Niedziela Trzeźwości.  Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

Rozpoczyna się dzisiaj także drugi rok programu duszpasterskiego „Duch, który umacnia miłość„. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Jego zadaniem jest przyjęcie przez wiernych Chrystusowego wezwania do chrześcijańskiego świadectwa, zwłaszcza poprzez odnalezienie swojego miejsca w Kościele w różnych posługach i wspólnotach.

█ Dzisiaj po Mszach młodzież rozprowadza wykonane przez siebie wieńce, ozdoby adwentowe oraz znane w naszej parafii „Ewangelie na każdy dzień” na rok 2019. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii, w tym dofinansowanie rekolekcji.

Rozpoczynamy dzisiaj tradycyjną „kolędę”, czyli odwiedziny duszpasterskie rodzin.
W piątki adwentowe „kolędę” rozpoczynamy o godzinie 15.00, w soboty o godzinie 10.00, w niedziele o godzinie 14.00, chyba że w planie podano inaczej. Plan kolędy jest wciąż dostępny na stronie parafialnej, w „Pani Uśmiechniętej” oraz w gablotkach. Prosimy – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie ich z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na dalsze konieczne prace i remonty. Bóg zapłać!

█ Zgodnie z wieloletnią tradycją we wtorek, 4 grudnia, o godzinie 9.00 z okazji liturgicznego wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji oraz górników, odbędzie się w naszej Bazylice Msza święta w intencji wszystkich górników i emerytów górniczych oraz członków ich rodzin. Po Mszy odbędzie spotkanie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury Przewidziany jest poczęstunek dla wszystkich osób, które zapiszą się na listę uczestników. Odpłatność wynosi 10zł od uczestnika spotkania. Zapisy są przyjmowane w zakrystii po każdej Mszy świętej do wyczerpania miejsc wolnych.

█ W dniu 4 grudnia od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej „Na Lamżowcu” odbędą się badania USG Doppler. Bliższe informacje na plakacie w gablotce i w Przychodni.

█ Od środy, 5 grudnia, do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej, w godzinach jej urzędowania, można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

█ Tradycyjnie w Adwencie odprawiamy Msze święte roratnie. Zapraszamy na nie dzieci z lampionami. Prosimy, aby gromadziły się przed Mszą wokół s. Apolloni oraz Pań Katechetek. Roraty odprawiamy:
dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);
dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00 (z wyjątkiem najbliższego piątku);
dla dorosłych w sobotę o godzinie 6.30.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odbędzie się w czwartek po Mszy o godzinie 8.00, zaś nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek po Mszy o godzinie 8.00. Tradycyjnie w pierwszy piątek zostanie też zebrana kolekta na potrzeby charytatywne. W I czwartek Spowiedź św. dla wszystkich dzieci / również i dla dzieci po wczesnej i I Komunii św. / od godziny 15.30. W I piątek w czasie Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcimy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Spowiedź dla młodzieży w I piątek od godziny 17.30. Młodzież naszej parafii, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziny zapraszamy na Mszę świętą młodzieżową o godzinie 19.00.  Jest to zarazem  Msza Roratnia dla młodzieży. Po Mszy – konferencja dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

█ Naszych chorych i starszych Parafian odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną w sobotę, 22 grudnia, w godzinach porannych. Chętnych zgłaszamy w zakrystii do czwartku 20 grudnia włącznie.

█ W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w tym dniu o godzinie 6.30, 8.00 . Na godzinę 11.00 zapraszamy do Bazyliki na Franciszkańskie Spotkanie Adwentowe – Adwentowy Dzień Modlitwy w obronie życia i rodzin organizowane przez wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Szczegóły na plakacie w gablotce. Jest to też święto patronalne Dzieci Maryi oraz Ruchu Światło-Życie – zarówno gałęzi młodzieżowej, jak i Domowego Kościoła. Msza św. w intencji Oazy Rodzin – Domowego Kościoła o godzinie 18.00.

█ W zakrystii oraz w kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i kartki świąteczne.

█ W każdy poniedziałek członkowie naszego Zespołu charytatywnego prowadzą dyżury w godzinach 8.45 / po Mszy św. o godzinie 8.00 / do 9.45 oraz 17.00 – 17.55 w salkach GCI. Celem spotkań jest zebranie informacji o potrzebach i możliwościach udzielenia pomocy tym osobom i rodzinom naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy dostarczyć z racji Świąt Bożego Narodzenia potrzebującym. Prosimy więc o współpracę, aby do nich dotrzeć. Informacje można przekazać w czasie dyżurów Zespołu CARITAS, a także wrzucając karteczki z adresami tych osób do skarbonki św. Antoniego.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzą zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.  Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.