II NIEDZIELA ADWENTU – 9 grudnia 2018r.

Napisane przez:

█ Trwa w Kościele Powszechnym Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dziś II Niedziela Adwentu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Tradycyjnie w Adwencie odprawiamy Msze święte roratnie. Roraty odprawiamy:
– dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.00, zaś w czwartek o godzinie 16.30 (podczas Mszy szkolnej);
– dla młodzieży w piątek o godzinie 18.00;
– dla dorosłych w sobotę o godzinie 06.30.

█ Do Świąt Bożego Narodzenia w Kancelarii Parafialnej, w godzinach jej urzędowania, można potwierdzić swoje obecne rezerwacje miejsca w ławkach i złożyć związane z tym ofiary, zaś od styczniu przyjmujemy nowe rezerwacje, w zależności od wolnych miejsc.

█ Naszych chorych i starszych Parafian odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną w sobotę, 22 grudnia, w godzinach porannych. Chętnych zgłaszamy w zakrystii do czwartku 20 grudnia włącznie.

█ Przypominamy, że kolęda, duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczynają się w piątki adwentowe o godzinie 15.00, w soboty o godzinie 10.00, a w niedziele o godzinie 14.00. Prosimy, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie z powrotem. Tegoroczne ofiary kolędowe będą przeznaczone na dalsze remonty i inwestycje. Bóg zapłać!

█ W zakrystii oraz w kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny i kartki świąteczne. Są także do nabycia świece CARITAS jako wigilijna pomoc dzieciom.

█  W każdy poniedziałek w godzinach 8.45 / po Mszy św. o godzinie 8.00 / do 9.45 oraz 17.00-17.55 w salkach GCI, trwa dyżur członków Parafialnego Zespołu CARITAS. Celem spotkań jest zebranie informacji o potrzebach i możliwościach udzielenia pomocy tym osobom i rodzinom naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

█  Z racji Adwentu chcemy włączyć się w łańcuch dobra i obdarować potrzebujących, dlatego przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się kosz, do którego można złożyć produkty spożywcze i artykuły chemiczne. Te dobroci chcemy dostarczyć z racji Świąt Bożego Narodzenia potrzebującym. Prosimy więc o współpracę, aby do nich dotrzeć. Informacje można przekazać w czasie dyżurów Zespołu CARITAS, a także wrzucając karteczki z adresami tych osób do skarbonki św. Antoniego.

█ Młodzież oazowa zaprasza na dziewiątą już edycję Pszowskich Jasełek Charytatywnych. Wstęp jak zwykle wolny; na miejscu będzie można kupić kawę, herbatę i ciasto oraz cegiełki na cel charytatywny, którym w tym roku będzie dofinansowanie podnośnika rehabilitacyjnego dla Danuty z Pszowa. Spektakl odbędzie się w czwartek, 27 grudnia, o godzinie 17.00 i 19.15 w górnej Sali Domu Parafialnego za strażą pożarną. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii, a przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS i Legionu Maryi przeprowadzają zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień co miesięczna kolekta inwestycyjna na dalsze konieczne remonty i inwestycje. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.