IV NIEDZIELA ADWENTU – 23 grudnia 2018r.

Napisane przez:

█ Dziś IV Niedziela Adwentu. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych. O godzinie 8.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, którzy odeszli od nas od ostatniej Wigilii oraz za zmarłego ks. proboszcza Stanisława Holonę i zmarłych kapłanów. Spowiedź św. w Wigilię rano pół godziny przed Mszą św. i od godziny 9.00 do  16.00. Na godzinę 23.30 młodzież zaprasza na nabożeństwo przed Pasterką, a o godzinie 24.00 odprawimy Uroczystą PASTERKĘ. Kolekta na Pasterce będzie zebrana na Fundusz Ochrony Życia. Po Pasterce młodzież zaprasza na wspólne kolędowanie.

We wtorek 25 grudnia, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ  BOŻEGO  NARODZENIA. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godzinie 15.15 odprawimy Nieszpory Kolędowe. W tym dniu zostanie zebrana świąteczna kolekta na potrzeby parafii.

W środę 26 rudnia przypada II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana. Msze św. również w porządku niedzielnym. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nieszpory kolędowe o godzinie 15.15.

█ W czwartek 27 grudnia przeżywamy Święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tradycji, Kościół święci w tym dniu wino. Można je nabyć w zakrystii.

█ W piątek 28 grudnia przypada Święto Świętych Młodzianków. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji wszystkich dzieci naszej parafii wraz z błogosławieństwem dzieci.

█ W niedzielę 30 grudnia obchodzimy Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa i dlatego o godzinie 12.00 odprawimy Mszę św. rodzinną w czasie której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w kończącym się roku  2018 jubileusze i okrągłe rocznice ślubu.

█ Z racji Świąt i Nowego Roku Kancelaria Parafialna będzie nieczynna od Wigilii 24 grudnia do środy 2 stycznia 2019 r.

█ Przypominamy, że „kolędę” w okresie poświątecznym rozpoczynamy o godzinie 10.00, / wyjątek: sobota 29.12 kolęda na Oś. Biernackiego 115-82, 72-75 (od godziny 13.00)/ a w niedzielę o godzinie 14.00, Prosimy – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie ich z powrotem.

█ W zakrystii oraz w kiosku parafialnym można nabyć nowy numer „Pani Uśmiechniętej”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, jak również opłatki na stół wigilijny, kartki świąteczne i świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  

█ Młodzież oazowa zaprasza na dziewiątą już edycję Pszowskich Jasełek Charytatywnych. Wstęp jak zwykle wolny; na miejscu będzie można kupić kawę, herbatę i ciasto oraz cegiełki  na cel charytatywny, którym w tym roku będzie dofinansowanie podnośnika rehabilitacyjnego dla Danuty z Pszowa. Spektakl odbędzie się w czwartek, 27 grudnia, o godzinie 17.00 i 19.15 w górnej Sali Domu Parafialnego za strażą pożarną. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

█ Rusza kolejna edycja koncertu: „Betlejem w Spodku”. Wydarzenie to będzie miało miejsce 3 stycznia 2019 o godzinie 19.00 w katowickim Spodku. Bilety są do nabycia w Kancelarii Parafialnej w cenie 50, 60 i 80 złotych.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest  na bieżące potrzeby naszej parafii, zwłaszcza na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za tydzień kolekta na opał. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.