ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 grudnia 2018r.

█ Dziś Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, to okazja do tego, aby modlić się za wszystkie rodziny i małżeństwa naszej parafii, a zwłaszcza te, które przeżywają jakiekolwiek trudności i kryzysy. W czasie Mszy św. o godzinie 12.00 polecamy małżonków, którzy w kończącym się roku obchodzili jubileusze i okrągłe rocznice ślubu. Odnowimy także przyrzeczenia małżeńskie. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W poniedziałek o godzinie 16.00 Uroczystą Mszą św. w intencji Parafian, zakończymy stary rok, rok 2018. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

█ We wtorek, 1 stycznia, NOWY  ROK, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. O godzinie 15.15 odprawimy Noworoczne Nieszpory Kolędowe. Odmawiając publicznie hymn do Ducha św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

█ Od środy, 2 stycznia, wraca normalny porządek pracy Kancelarii Parafialnej. Msze św. dziękczynne, jubileuszowe i urodzinowe, ślubne na rok 2020, będziemy przyjmować po zakończeniu okresu kolędowego.

█ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa związane z obchodem tych dni odprawimy po Mszy św. o godzinie 8.00. W czwartek ze względu na kolędę, nie będzie Mszy św. szkolnej.

█ W przyszłą niedziele obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Poświęcimy kadzidło i kredę. Zestawy do poświecenia można nabyć w zakrystii. W tym dniu obchodzimy także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na potrzeby misji. W naszej Archidiecezji jest to również DIES EPISCOPI – modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Na godzinę 15.15, w ramach nieszporów, zapraszamy na niezwykły koncert zatytułowany „Nieszpory Kolędowe” w wykonaniu Orkiestry Koncertowej POWER OF WINDS wraz z solistami.

█ Duszpasterze dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia liturgii tegorocznej Uroczystości Bożego Narodzenia: scholi, Panu Organiście, Panom Kościelnym i całej służbie liturgicznej. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy do osób budujących tegoroczną szopkę i dbających o przystrojenie i czystość naszej świątyni, s. Agacie, dobroczyńcom i dobrodziejom kościoła i probostwa. Dziękujemy za przesłane i skierowane do nas życzenia świąteczne i noworoczne, dziękujemy za przejawy życzliwości. Bóg zapłać!

█ W zakrystii można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Pani Uśmiechniętej oraz komplety na Trzech Króli /węgielek, mirra i kreda /.

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!