NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 stycznia 2019r.

Napisane przez:

█ Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego, dlatego w czasie każdej Mszy św. uroczyście odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.  

█ Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

█ Od 18 do 25 stycznia trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

█ Rozpoczynamy ostatni tydzień odwiedzin duszpasterskich, kolędy. Przypominamy, że „kolędę” w tygodniu rozpoczynamy o godzinie 15.00, w soboty o godzinie 10.00 a w niedziele o godzinie 14.00. Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godzinie 14.00. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.

█ Ze względu na kolędę nie ma Mszy św. szkolnej w czwartek.   

█ Od poniedziałku 21 stycznia można w Kancelarii Parafialnej zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2020 rok. Jednocześnie przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św. Niestety zdarza się to coraz częściej. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu styczniu na Msze św. o godzinie 6.30 i 8.00.

█ Zainteresowanych kandydatów do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego odsyłamy na stronę internetową parafii, gdzie umieszczono plan Nauk Przedślubnych i Dni Skupienia  dla narzeczonych na rok 2019.

█ Tradycyjne już styczniowe spotkanie autorskie z ks. Jerzym Szymikiem odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 13 stycznia 2019 r. o godz. 19.15 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pszowa w Szkole Podst. nr 1 przy ul. Konopnickiej. Będzie ono miało oprawę muzyczną i zostanie poświęcone najnowszej książce ks. Szymika pt. „Zachwyt i inne skutki wiary”. Wstęp wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy!

█ Żywy Różaniec zaprasza członków i wszystkich chętnych na Adorację przy stajence w sobotę 19 stycznia. Spotkanie rozpoczniemy różańcem o godz.7.20,następnie Msza św. a po Mszy św. kolędowanie przy żłóbku.

█ W przyszłą niedzielę o godzinie 15.15 w ramach nieszporów dzieci szkolne zapraszają na wspólne kolędowanie do naszej stajenki.

█ 34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie. Z wielu względów, tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dlatego chcemy zorganizować wspólne spotkanie pod hasłem: „Panama na Śląsku”! Odbędzie się ono w sobotę, 26.01.2019r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Koszt biletu i transportu wynosi 50 zł. Zapisów można dokonywać w zakrystii do niedzieli 20.01.2018. Dodatkowe informacje na plakatach w gablotka, w Pani Uśmiechniętej i u ks. wikarego Konrada Hołysia.

█ Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 zaprasza na zabawę szkolną, która odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godzinie 19.00 w MOK-u w Pszowie. Zapisy w sekretariacie szkoły.

█ W dniach 8-10 marca br. Wspólnota Matki Miłosiernego z naszej parafii zaprasza na rekolekcje-kurs Nowe Życie. Jest to weekend spotkania z Bogiem, spojrzenia razem z Nim na swoje życie oraz okazja do zyskania nowej perspektywy. Kurs będzie odbywał się on w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Boromeuszek w Pszowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach, wszelkie pytania można kierować ks. Konrad Hołysia. Zapisy na stronie internetowej: jezusmilosierny.pl

█ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji zwłaszcza na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa m. in. na radio eM. Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać!


Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.