XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 lipca 2019r.

Napisane przez:

█ W dzisiejszą niedzielę, z racji przypadającego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. do południa, nastąpi pobłogosławienie kierowców i pojazdów. Z tej okazji można wspomóc misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy można będzie składać do skarbony ustawionej w tyle kościoła.

█ W środę 31 lipca wyrusza spod Bazyliki w Rybniku 74. Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjście grupy z Pszowa nastąpi we wtorek, 30 lipca, po Mszy św. o godzinie 15.00. 

█ W czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień, w którym pasterze Kościoła w Polsce wzywają do zachowania trzeźwości i abstynencji.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Zapraszamy do Sakramentów św. W czwartek po Mszy św. o godzinie 8.00 nabożeństwo o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa, w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi.

█ W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny można zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu.

█ W niedzielę, 18 sierpnia, przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Udajemy się tam wspólnie autokarem. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 zł.

█ Przypominamy, że Kancelaria Parafialna przez całe wakacje jest czynna w każdy czwartek od godziny 16.00 do 18.00 i piątek od godziny 9.00 do godziny 11.00. Sprawy związane z pogrzebami zgłaszamy najpierw telefonicznie.

█ Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na urlop życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Eucharystii i o świadectwie chrześcijańskiego życia.

█ Przypominamy jeszcze raz o konieczność segregacji śmieci na naszym cmentarzu. Od kilku tygodni, znajdują się tam pojemniki odpowiednio oznaczone. Prosimy więc o dostosowanie się do wymogów, a także uwag pana grabarza.

█ Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.