XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 sierpnia 2019r.

Napisane przez:

█ Dziś 19. Niedziela Zwykła. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Trwa miesiąc sierpień, w którym pasterze Kościoła w Polsce wzywają do zachowania trzeźwości i abstynencji. Księga Trzeźwości wyłożona jest na ołtarzu Miłosierdzia Bożego, gdzie można wpisać swoje zobowiązania trzeźwościowe.

█ We wtorek, 13 sierpnia, pragniemy udać się jak co roku na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Osoby, które udają się do Turzy Śl. pieszo wyruszą o godzinie 8.00, powrót indywidualny. Zapraszamy pozostałych parafian, aby udali się samochodami. O godzinie 11.30 różaniec fatimski, a wspólna Msza św. celebrowana w intencji naszej parafii zostanie odprawiona w Turzy śl. o godz. 12.00.  Na to spotkanie do Turzy Śl. Sekcja Turystyki Rowerowej „ Koło” organizuje tradycyjną rowerową pielgrzymkę. Wyjazd nastąpi o godzinie 10,00 sprzed pszowskiej bazyliki.

█ W czwartek, 15 sierpnia, przypada Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Słowo Boże wygłosi i sumie przewodniczył będzie ks. Jakub Gojny, tegoroczny neoprezbiter, który już od kilku dni pomaga nam w czasie wakacji. Po każdej Mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Kolekta będzie przeznaczona na remont Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. W czasie każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory Maryjne. Z racji Odpustu, dzień wcześniej, tzn. w środę, udamy się na Drogę Krzyżową na Pszowską Kalwarię. Wyjście jak zawsze z Bazyliki o godzinie 15.00, zaś na godzinę 17.30 zapraszamy na Nieszpory Maryjne.

█ W związku z Uroczystością Odpustową /czwartek / Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek do południa.

█ W sobotę, 17 sierpnia, przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. 

█ Za tydzień w niedzielę, 18 sierpnia, przypada tradycyjna Pielgrzymka Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Udajemy się tam wspólnie autokarem. Wyjazd o godzinie 6.30, powrót około godziny 16.00.

█ Również w przyszłą niedzielę nasz parafianin o. Błażej Gawliczek wygłosi do nas Słowo Boże i opowie o swojej pracy na Ukrainie. Poprosi nas także o dar materialny, przeprowadzając przed kościołem specjalną zbiórkę.

█ Czas wakacyjny niech będzie czasem odpoczynku, ale nie zapominajmy o dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia.

█ Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.