XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 sierpnia 2019r.

Napisane przez:

█ Dziś 21. Niedziela Zwykła.  Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W poniedziałek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

█ Dobiega końca czas wakacji szkolnych, jednak wszystkim odpoczywającym jeszcze na urlopach życzymy udanego wypoczynku i  bezpiecznego powrotu.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych na zbliżający się nowy rok szkolny. Chcemy wspomóc dzieci z uboższych rodzin naszej parafii, a także z domu dziecka w Gorzyczkach i domu dziecka sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego oraz w naszej kawiarence w salkach GCI, w każdą środę po Mszy św. o godzinie 8.00, w czasie cotygodniowych dyżurów, jakie pełnią Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS.    

█ W przyszłą sobotę 31 sierpnia w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Zgłoszenia podopiecznych jak zawsze do czwartku w zakrystii.

█ Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, w szczególności  na działalność edukacyjno – wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji oraz na utrzymanie kościoła akademickiego w krypcie Katedry. Bóg zapłać!

█ Stowarzyszenie „Ratujmy Pszów” apeluje do wszystkich mieszkańców Pszowa i zachęca do wzięcia udziału w dyskusji na temat Planu Zagospodarowania Przestrzennego dotyczącego terenów po byłej „KWK Anna”. Spotkanie odbędzie się w MOK w Pszowie w środę 28.08 od godziny 15.00 do 17.00.

█ Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska”, 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotował specjalną kompozycję a na scenie pojawią się wybitni artyści min. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

 


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.