XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019r.

█ Dziś 22. Niedziela Zwykła.  Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ Od jutra, 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny, dlatego w  czwartek o godzinie 16.30 zostanie odprawiona Msza św. szkolna w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców. W czasie tej Mszy św. pobłogosławimy dzieciom klas I przybory szkolne. Spowiedź św. dla dzieci od godziny 15.30.

█ W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca, więc po Mszy św. o godzinie 8.00 w czwartek nabożeństwo o nowe powołania i uświęcenie duchowieństwa, a w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. w intencji dzieci odprawiających I piątki miesiąca odbędzie się w piątek 6 września o godzinie 18.00 w kaplicy ss. Boromeuszek. W I piątek okazja do spowiedzi dla młodzieży od godziny 17.30 i wyjątkowo w tym miesiącu Msza św. młodzieżowa o godzinie 18.00 a nie o 19.00, jak to jest w zwyczaju. Zapraszamy całą młodzież naszej parafii, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla bierzmowańców w Domu Parafialnym za strażą pożarną.

█ Od poniedziałku 2 września wraca normalny porządek Mszy św. w tygodniu, a więc Msza św. o godz. 6.30.

█ W tym tygodniu obowiązuje jeszcze wakacyjny porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej, czyli czwartek od 16.00 do 18.00 i piątek od 9.00 do 11.00, a to z racji przygotowań do parafialnego odpustu.

█ Z racji odpustu, w najbliższy piątek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne całą służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, młodzież oazową i osoby, które pomagały dotychczas przy organizacji dorocznego naszego odpustu i wszystkich chętnych pragnących włączyć się w to dzieło. Serdecznie prosimy i zapraszamy.

█ Jak zawsze przed naszym odpustem, zwracamy się o bukszpan i tuję do wicia wieńców na dekorację ołtarza. Prosimy je składać we wtorek i środę przy probostwie. Natomiast panie, które wiją wieńce prosimy o kontakt z s. Agatą.

█ W związku z tym wydarzeniem, tradycyjnie już zwracamy się z prośbą do osób i rodzin opiekujących się kaplica na naszej Kalwarii Pszowskiej o uporządkowanie kaplic i obejścia. Prosimy także uporządkować groby wokół Bazyliki.

█ Za tydzień przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a więc nasz Parafialny Odpust. Msze św. sprawowane będą o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00 / powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa / o 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe. O godzinie 14.00 Godzina Maryjna – w Bazylice Kameralny Koncert  Sakralny w wykonaniu artystów: Joanna Bortel – mezzosopran, Paulina Kończal – obój i Łukasz Kurpas – organy. Kazania i rozważania różańcowe  podczas tegorocznego odpustu poprowadzi Ks. dr Marek Panek, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów.

█ W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

Parafialny Zespół CARITAS organizuje zbiórkę artykułów szkolnych na zbliżający się nowy rok szkolny. Chcemy wspomóc dzieci z uboższych rodzin naszej parafii, a także z domu dziecka w Gorzyczkach i domu dziecka sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu. Artykuły można składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego oraz w naszej kawiarence w salkach GCI, w każdą środę po Mszy św. o godzinie 8.00, w czasie cotygodniowych dyżurów, jakie pełnią Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS.

█ W przyszłą sobotę przypada dzień  modlitw o uświęcenie duchowieństwa, a my kapłani gromadzimy się w tym dniu w Katedrze w Katowicach na naszej dorocznej pielgrzymce.