ODPUST PARAFIALNY KU CZCI NNMP – 8 września 2019r.

Napisane przez:

█ Dziś Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, doroczny nasz Parafialny Odpust. Witamy przybywających do nas gości i pielgrzymów. Tegoroczny Odpust przeżywamy pod hasłem: „Zjednoczeni w Duchu po uśmiech ”. Porządek Odpustu jest następujący: Msze św. sprawowane są o godzinie: 7.00,  9.00, 11.00, 16.30 i 18.00. O godzinie 10.00 rozważania różańcowe, powitanie Księży Biskupów i Uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 11.00. O 14.00 Godzina Maryjna – w Bazylice Kameralny Koncert  Sakralny w wykonaniu artystów: Joanna Bortel – mezzosopran, Paulina Kończal – obój i Łukasz Kurpas – organy. O godzinie 15.30 Nieszpory Maryjne w Bazylice. Kolekta będzie zebrana jako odpustowa, przeznaczona na sfinansowanie dalszych koniecznych inwestycji i remontów. Kazania podczas tegorocznego odpustu głosi Ks. dr Marek Panek, Rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

█ W związku z troską o zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii odpustowych informujemy, że plac kościelny w niedzielę odpustową będzie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. Utrudnienia w parkowaniu przy Bazylice będą trwały przez cały dzień. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Również zakrystia będzie wyjątkowo w tym dniu wyłączona ze sprzedaży gazetek oraz dewocjonaliów. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

█ Od poniedziałku obowiązuje normalny porządek urzędowania Kancelarii Parafialnej, czyli poniedziałek i piątek od 8.30 do 11.00, środa i czwartek od 16.00 do 18.00.

█ W czwartek 12 września przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. Na godzinę 16.30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

█ W piątek 13 września przypada kolejny Dzień fatimski. O godzinie 17.30 Nabożeństwo fatimskie, a po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.

█ W sobotę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. Warto z racji tego święta pomyśleć o krzyżach w naszych domach, o krzyżach przydrożnych i kaplicach na naszej kalwarii. Dziękujemy wszystkim, którzy już od lat troszczą się o ich piękno i porządek.

█ W naszym Sanktuarium, jako tzw. „Kościele stacyjnym” w sobotę o godzinie 10.00 rozpocznie się Pielgrzymka Żywego Różańca, w ramach nowenny przed Jubileuszem Żywego Różańca.

  W przyszłą niedzielę 15 września w czasie Mszy św. o godzinie 10.30 podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory. Msza św. zostanie odprawiona w intencji Rolników, Działkowców, Kół Gospodyń Wiejskich, Ogrodników, Hodowców Gołębi Pocztowych, Pszczelarzy oraz ich rodzin.

█ Także w przyszłą niedzielę 15 września o godzinie 17.00 w Bazylice odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. W programie jest przewidziana konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do Spowiedzi św. i Msza św.

█ Po przewie wakacyjnej wracamy do Mszy św. rodzinnej, którą będziemy odprawiać w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12.00. Po Mszy św. udzielamy błogosławieństwa dzieciom i rodzicom. Pierwsza taka Msza św. już za tydzień. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii.

█ W przyszłą niedzielę kolekta będzie zebrana na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

█ 14 września o godzinie 18.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Syryni będzie miała miejsce premiera widowiska „3 krople krwi” poświęcone bohaterom Powstań Śląskich. Organizatorami są wiceminister Energii Adam Gawęda i Wójt Gminy Lubomia Czesław Burek.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.