II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5 stycznia 2020r.

Napisane przez:

█ Dziś świętujemy 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

█ W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli.

Z tej okazji w czasie każdej Mszy św. święcimy kadzidło i kredę. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi – modlimy się za naszego Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz jego biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta na potrzeby misji. O godzinie 15.15 dzieci zapraszają na koncert kolędowy i zakończenie rorat.

█ Plan „Kolędy” umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablotce. Prosimy się z nim zapoznać. Prosimy również, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, o przyjazd po księży i ministrantów na probostwo przed kolędą, a na zakończenie o odwiezienie ich z powrotem.

█ Ze względu na kolędę nie ma Mszy św. szkolnej w czwartek.  

█  Informujemy, iż w czasie zbliżających się ferii zimowych, Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w pierwszym tygodniu ferii /13 – 17. 01 /, w drugim tygodniu będzie nieczynna.

█ Od poniedziałku 27 stycznia można w Kancelarii Parafialnej zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2021 rok. Jednocześnie przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św. Niestety wiele osób pozajmowało terminy i nie dostarcza na czas karteczek z podaną intencją, co skutkuje tym, iż nie wiemy w jakiej intencji ma być sprawowana Msza św. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu styczniu na Msze św. o godzinie 6.30 i 8.00.

█ Za tydzień obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść świece, które zapalimy przy uroczystym odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.

█ Wyjazd do Panewnik na Adorację przy Żłóbku członków Żywego Różańca i sympatyków nastąpi w dniu 11.01.2020. Koszt 20zł, zapisy w zakrystii, a szczegóły w gablotce.

█ Za tydzień comiesięczna kolekta inwestycyjna z przeznaczeniem na remont figur znajdujących się przed Bazyliką. Bóg zapłać!


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.