III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 stycznia 2020r.

Napisane przez:

█ Dziś 3. Niedziela Zwykła. Zgodnie z przesłaniem papieża Franciszka w liście Aperuit illis, 3. niedzielę zwykłą obchodzimy w całym Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Jej celem jest ukazanie wiernym Kościoła „skarbów Słowa Bożego”. Na godzinę 15.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne, a na godzinę 19.00 zapraszamy na niezwykły koncert kolędowy w wykonaniu Orkiestry Jastrzębskiej Spółki Węglowej wraz z solistami.

█ Zakończyły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że wszyscy powrócili zdrowi i wypoczęci. W tygodniu powraca stały porządek nabożeństw.

█ Również i Kancelaria Parafialna otwarta jest w stałych godzinach urzędowania. Od najbliższego poniedziałku, 27 stycznia, można w Kancelarii Parafialnej zamawiać Msze św. jubileuszowe, dziękczynne i ślubne na 2021 rok. Jednocześnie przypominamy, aby na miesiąc wcześniej dostarczyć do Kancelarii Parafialnej pełne brzmienie zamówionej intencji wraz z ofiarą za Mszę św.

█ W czwartek na godzinę 16.30 zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. szkolną.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota nowego miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 8.00 odprawimy nabożeństwo pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca Maryi Panny.

Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca w sobotę, 1 lutego, po Mszy świętej i nabożeństwie. Spotkanie odbędzie się w salce GCI za probostwem.

█ W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem światu Słowa Bożego. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy świece gromniczne. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się o nowe powołania zakonne, a także za wspólnotę naszych Sióstr Boromeuszek. Tę intencję włączamy w codzienny różaniec, który odmawiamy w tygodniu przed każdą Mszą św. o godzinie 8.00. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

█ Również w przyszłą niedzielę o godzinie 15.15, w ramach nieszporów, pożegnamy tegoroczną stajenkę wraz z dziećmi ze szkół podstawowych, które przygotowały program kolędowy.

█ Zainteresowanych kandydatów do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego odsyłamy na stronę internetową naszej parafii, gdzie umieszczono ważne informacje dotyczące nauk przedślubnych, dni skupienia oraz poradni życia dla narzeczonych na rok 2020.

█ Naszych chorych i seniorów z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 8 lutego. Zgłoszenia podopiecznych w zakrystii.

█ W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym wobec prof. Ewy Budzyńskiej, której część studentów Uniwersytetu Śląskiego zarzuciła homofobię i narzucanie poglądów radykalno-katolickich przy prezentowaniu katolickiego modelu rodziny, Rada Społeczna przy Arcybiskupie Katowickim i sam Arcybiskup udzielili wsparcia i przesłali pani profesor wyrazy solidarności. Informujemy, że istnieje możliwość osobistego poparcia pani prof. Budzyńskiej poprzez elektroniczne podpisanie apelu do władz Uniwersytetu Śląskiego. Szczegóły na stronie bronmyprofesor.pl W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy wywiad z panią prof. Ewą Budzyńską.


Polityka Prywatności jest dostępna tutaj.
Copyright © Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.